Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti v Pardubickém kraji II
Dětský maškarní karneval
Prodej nosných kuřic

Úvod > Obec > Aktuality > Interaktivní mapa k vyhledání lékaře

Interaktivní mapa k vyhledání lékaře

25.2.2022

Informace - Krajského úřadu Pardubického kraje

Novinkou v Pardubickém kraji v oblasti zdravotnictví je nová interaktivní mapa, která obyvatelům pomůže vyhledat nejbližšího praktického nebo dětského lékaře, nejbližší stomatologické či gynekologické ordinace, ale také pohotovosti a další ambulantní a zdravotnická zařízení.

„Jsem velmi ráda, že se nám v krátkém čase pro naše občany podařilo připravit mapu, která lokalizuje jejich bydliště a nabídne jim nejbližší lékaře v oblasti primární péče, ale také akutní či pohotovostní služby. Odpadne tak složité vyhledávání po internetu a naše zdravotnictví se jim tak více přiblíží. U jednotlivých lékařů najdou zároveň adresu ordinace, webové stránky ordinace a telefonní číslo. Mapa nám zároveň ukazuje dostupnost jednotlivých zdravotních služeb v našem kraji.“ uvedla náměstkyně Matoušková. Interaktivní mapu najdete na webových stránkách kraje v sekci zdravotnictví: https://mapy.pardubickykraj.cz/app/map/uzis/. V mapě si občané mohou zaškrtnout přímo, co konkrétně hledají a mapa jim tak nabídne již vytříděné informace.

Pardubický kraj současně pracuje na Střednědobé koncepci zdravotnictví a Koncepci lůžek následné péče, které budou důležitým dokumentem pro řešení kvality a dostupnosti zdravotní péče v kraji.