Úvod > Obec > Aktuality > Kampaň NEPETUJ

Kampaň NEPETUJ

6.9.2018

banner-nepetuj.jpg

Zapojte se s námi do kampaně #Nepetuj!

Není nám lhostejné životní prostředí a stále narůstající náklady za svoz odpadů, proto jsme se rozhodli, že se staneme partnerem ekologické kampaně #Nepetuj a pokusíme se o změnu.

Co má kampaň za cíl?
Hlavní myšlenkou kampaně je snížit produkci jednorázových PET lahví a zároveň jít ostatním lidem příkladem. Například tím, že si zakoupíte lahev na více použití, nebo samotnou PET lahev několikrát naplníte.

Jak se zapojit do kampaně?

Pro každého zájemce máme na úřadě přichystány etikety #Nepetuj, které si můžete bezplatně vyzvednout, nalepit na svoji lahev a jít příkladem svému okolí. Poté je možné načíst QR kód z etikety a na webu www.nepetuj.cz zapsat počet naplnění lahve.
Díky tomu budeme schopni světu říci, kolik jste vy, naši občané, ušetřili PET lahví.

Proč se zapojit?

Každý z nás může ovlivnit to, co po něm zůstane dalším generacím. Kampaň #Nepetuj může být jednou z cest, jak jen nečinně nepřihlížet globálnímu problému.

Co získám zapojením do kampaně?

Kromě dobrého pocitu z toho, že podpoříte životní prostředí, se můžete registrací své etikety zapojit do soutěže o věcné ceny od partnerů kampaně #Nepetuj. Více informací naleznete na webu www.nepetuj.cz.

18. 9. Kryštof

Zítra: Zita

Obec Lukavice zvažuje změnu systému sběru tříděného odpadu a to tak, že chce nahradit pytle na plast a papír čipovanými 240 nebo 120 l popelnicemi. Nákup popelnice by z 50% dotovala obec.

Od 2. 9. 2021 7:31 celkem hlasů: 77

SBÍRKA PRO MORAVU
SBÍRKA PRO MORAVU
Sbírka pro Moravu - ukončena
Hlasujte pro T.J.Sokol Lukavice
Informace o nabídce služeb neziskové organizace Pečovatelka domů z.s.
Výročka zahrádkářů
Valná hromada T.J.Sokol Lukavice
Letní kino - Ženy v běhu
Odstávka pro vydávání a vyzvedávání občanských průkazů a cestovních pasů - MěÚ Žamberk