Zjednodušená verze webu Vymezení Pardubického kraje

Úvod > Obec > Aktuality > Kampaň NEPETUJ

Kampaň NEPETUJ

12.9.2018

Co je to #Nepetuj a jak se zapojit?

Co má kampaň za cíl?

Není nám lhostejné životní prostředí a stále narůstající náklady za svoz odpadů, proto jsme se rozhodli, že se staneme partnerem ekologické kampaně #Nepetuj a pokusíme se o změnu.

Hlavní myšlenkou kampaně je snížit produkci jednorázových PET lahví a zároveň měnit myšlení lidí kolem nás. Například tím, že si zakoupíte lahev na více použití, nebo samotnou PET lahev několikrát naplníte.

Jak se zapojit do kampaně?

Pro každého zájemce máme na úřadě přichystány etikety #Nepetuj, které si můžete bezplatně vyzvednout, nalepit na svoji lahev a jít příkladem svému okolí. Poté je možné na webu www.nepetuj.cz etiketu zaregistrovat a soutěžit o ceny. Při registraci je možné zapsat i počet naplnění lahve. Díky tomu budeme schopni světu říci, kolik jste vy, naši občané, ušetřili PET lahví.

Proč se zapojit?

Každý z nás může ovlivnit to, co po něm zůstane dalším generacím.
Kampaň #Nepetuj může být jednou z cest, jak jen nečinně nepřihlížet globálnímu problému.

Co získám zapojením do kampaně?

Kromě dobrého pocitu z toho, že podpoříte životní prostředí, se můžete registrací své etikety zapojit do soutěže o věcné ceny od partnerů kampaně #Nepetuj. Více informací naleznete na webu www.nepetuj.cz.

Chcete se zasmát?

Na YouTube v rámci pořadu MOJE ODPADKY můžete shlédnout klipy ke kampani #Nepetuj. Najdete tam např. upravenou verzi písničky Kde pak ty ptáčku hnízdo máš od Karla Gotta, předělané Despacito aj.

Odkaz na klip:     https://www.youtube.com/watch?v=DYLTWxLIEng