Úvod > Obec > Aktuality > Nová odběrová místa na covid-19 v Ústí nad Orlicí a Chrudimi

Nová odběrová místa na covid-19 v Ústí nad Orlicí a Chrudimi

21.9.2020

Od pondělí 21. září se otevírají nová odběrová místa na covid-19. Jde o odběrová místa v Orlickoústecké a Chrudimské nemocnici. Obě budou v provozu v pondělí, ve středu a v pátek od 8 do 12 hodin. Tato odběrová místa nebudou testovat samoplátce.

Vzhledem k náročné a zdlouhavé administrativě žádáme, aby se pacienti registrovali k odběru v našem webovém formuláři. V případě nutnosti je odběrové místo schopno odebrat i indikované pacienty, kteří evidenci ve formuláři nemají, je však třeba počítat s časovou prodlevou.

Vstup do orlickoústeckého odběrového místa je z ulice J. a J. Kovářů. Pacienty, kteří jedou na stacionární odběrové místo vozidlem, prosíme, aby nevjížděli do areálu nemocnice, ale využili veřejné parkoviště před nemocnicí.

Více informací o provozu jednotlivých odběrových naleznete na webových stránkách www.nempk.cz v sekcích Aktuality a COVID-19.

Pravidla pro organizaci odběrů:

1. Pacienti se registrují do hodinových bloků, v každém bloku je 30 míst. Zdravotníci mohou s přihlédnutím ke zdravotnímu stavu na místě upravit pořadí pacientů.
  2. Registrace na následující den se uzavírá v 11.00 hodin.
  3. Pacienti jsou povinni dodržovat minimálně 2metrové rozestupy, hygienická pravidla a řídit se pokyny personálu.
  4. K odběru je třeba mít s sebou doklad totožnosti a průkaz pojištěnce.
  5. Informaci o pozitivitě či negativitě obdrží pacient prostřednictvím SMS z laboratorního systému.
  6. Prosíme pacienty, aby na odběrová místa nechodili s časovým předstihem.
  7. Prosíme pacienty, aby se registrovali vždy jen na jedno odběrové místo. V případě, že se na plánovaný odběr nemůžete dostavit, odpovězte na potvrzovací e-mail, který obdržíte při registraci.
  8. Bez žádanky v systému NZIS, kterou online vyplňuje indikující lékař nebo hygienik, nemůže být odběr realizován, protože žádanka je nutná pro napojení na laboratorní systém.

Orlickoústecká nemocnice

28. 1. Otýlie

Zítra: Zdislava

Obec Lukavice zvažuje změnu systému sběru tříděného odpadu a to tak, že chce nahradit pytle na plast a papír čipovanými 240 nebo 120 l popelnicemi. Nákup popelnice by z 50% dotovala obec.

Chci zůstat u současného systému pytlového sběru plastu a papíru
24 (31.2%)
Chci změnu systému – sběr plastu a papíru do popelnic
53 (68.8%)