Úvod > Obec > Aktuality > Sdružení obcí Orlicko obdrželo dotaci na projekt Singletrack Orlicko-Kłodzko

Sdružení obcí Orlicko obdrželo dotaci na projekt Singletrack Orlicko-Kłodzko

26.3.2018

Tisková zpráva - Sdružení obcí Orlicko obdrželo dotaci na projekt Singletrack Orlicko-Kłodzko

Hlavním předmětem projektu je vybudování sítě singletracků, což jsou specifické jednosměrné cyklistické trasy široké na jedno kolo budované ve vhodné terénu (viz. ilustrační foto), které cyklistům poskytují zážitek z jízdy na kole v terénu a zároveň zajišťují jejich co nejvyšší bezpečnost. Na české straně bude vybudováno 20 km singletracků v území Suchého vrchu, ostatních asi 40 km bude vybudováno na území polských partnerů.

Další aktivitou projektu je vybudování dvou parkovacích ploch na Červenovodském sedle o celkové kapacitě 90 míst pro osobní automobily, které budou k dispozici nejen pro uživatele singletracků, ale v zimě doplní stávající parkoviště určené pro běžkaře v Lyžařské běžecké oblasti Buková hora-Suchý vrch.

Součástí projektu je vytvoření společné mapy se zakreslením tras singletracků a speciální mobilní aplikace. Celý ! produkt bude prezentován pod společným logem.

Rozpočet celého projektu je 1 456 231 EURO a z toho na dotaci připadá 1 237 795 EURO. Rozpočet části realizované Sdružením obcí Orlicko je 640 493 EURO a z toho dotace činí 576 443 EURO. Částku 64 050 Euro uhradí Sdružení obcí Orlicko prostřednictví mimořádných členských příspěvků svých členů z řad měst a obcí přiléhajících katastry k řešenému území.

Z pohledu časové realizace předpokládáme, že se první cyklisté svezou po nových singletrackách v létě 2020, parkoviště by pak mohla být k dispozici již pro zimní sezónu 2019-2020.

Předseda Sdružení obcí Orlicko Petr Fiala uvedl: "Jsme rádi, že jsme v konkurenci mnoha desítek projektů dokázali s tímto projektem uspět. Rozšíří se tak podstatně nabídka atraktivit v našem významném území Červenovodského sedla a Suchého vrchu, uleví se zejména v zimě parkujícím, kdo zná aktuální situaci v běžkařské sezóně ví, o čem mluvím. Velmi si vážím členů našeho svazku, kteří zabezpečí dofinancování tohoto potřebného projektu, děkuji zastupitelům dotčených měst a obcí, že jeho realizaci finančně podpoří“.

Informační SMS

31. 5. Kamila

Zítra: Laura

Usnesení a nařízení vlády z 24.4.2020