Úvod > Obec > Aktuality > Slavnostní otevření Singltreku Suchák

Slavnostní otevření Singltreku Suchák

19.6.2021

V sobotu 19. června Sdružení obcí Orlicko slavnostně otevře pro veřejnost Singltrek Suchák, systém 22 km jednosměrných terénních stezek pro horské cyklisty. Singltrek Suchák se otevírá pro 5ti letech projektové přípravy  a 2 letech vlastní realizace, kterou uskutečnila firma BO CO, spol. s r.o. Libchavy za průběžného dozoru  autora projektu Tomáše Kvasničky, tedy člověka, který stojí za prvním singltrekem v České republice – Singltrekem pod Smrkem. V současné době nabízí Singltrek Suchák    tři okruhy – červený K Boudě, nejdelší a technicky nejnáročnější, modrý Pod Bradlem a nejkratší a nejméně náročný zelený Okolo Hvězdy. Základním nástupním místem je Červenovodské sedlo, které disponuje desítkami parkovacích míst, sociálním zázemím a bufetem. Snahou Sdružení obcí Orlicka a autora projektu bylo vytvořit produkt cestovního ruchu  přístupný pro co nejširší skupinu uživatelů včetně rodin s dětmi, jde tedy o singltreky lehké a středné obtížnosti. Zároveň byl kladen velký důraz jak při projektování, tak při vlastní realizaci na minimalizaci zásahu do lesního prostředí, což se snad i díky velmi úzké a vstřícné spolupráci se zástupci Lesních správ v Lanškrouně a v Rudě nad Moravou podařilo.

Slavnostní otevření Singltreku Suchák se uskuteční v sobotu 19. 6. 2021 na Červenovodském sedle. Na toto otevření, které bude zahájeno v 14.00 slavnostním přestřižením pásky, je zvána široká veřejnost. Součástí programu je  projížďka po singltrecích, kdy každý cyklista obdrží účastnický diplom a drobný upomínkový  dárek, nabídka různých prezentačních akcí (kola Rock Machine, Lesy ČR, Horská služba ČR apod.) a samozřejmě nebude chybět nabídka občerstvení. V rámci předprogramu je od 11.00 možnost účasti na společné vyjížďce po nejdelším červeném okruhu s Davidem Polesným – Trail Hunterem, současnou ikonou horské cyklistiky.

Náklady na část projektu, realizovaného Sdružením obcí Orlicko, jehož součástí byla také výstavba parkoviště na Červenovodském sedle, činily 21 mil. Kč, z toho dotace je 15 mil. Kč.  Dofinancování nákladů projektu zajistily členské obce Sdružení obcí Orlicko.

Singltreky Suchák jsou součástí projektu Singletrack Orlicko – Kladsko, kterého se účastní další partneři z Polska a obec Červená Voda. Projekt byl podpořen v rámci programu INTERREG V-A Česká republika – Polsko, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

oteviracka_suchy_vrch_2021_Singletrek.pdf

TZ otevření singltreky.docx

singltrek IMAG7413.jpg

singItrek MAG7411.jpg

singltrek Švestka 4.jpg

18. 10. Lukáš

Zítra: Michaela

Aktuality

Obec Lukavice zvažuje změnu systému sběru tříděného odpadu a to tak, že chce nahradit pytle na plast a papír čipovanými 240 nebo 120 l popelnicemi. Nákup popelnice by z 50% dotovala obec.

Chci zůstat u současného systému pytlového sběru plastu a papíru
24 (31.2%)
Chci změnu systému – sběr plastu a papíru do popelnic
53 (68.8%)