Úvod > Obec > Aktuality > Cestování linkovými autobusy bez odbavování pokračuje

Cestování linkovými autobusy bez odbavování pokračuje

14.4.2020

Informace Pardubického kraje ze dne 10.4.2020:

Opatřením hejtmana Martina Netolického z 18. března bylo zrušeno odbavování cestujících ve veřejné linkové autobusové dopravě objednávané Pardubickým kraje, a to společně se zákazem nastupování cestujících předními dveřmi. Toto opatření mělo být původně ukončeno v úterý 14. dubna, avšak po dohodě s odborovými organizacemi v dopravě bude pokračovat i nadále. Hejtman o tomto kroku informoval také ministra vnitra a předsedu ústředního krizového štábu Jana Hamáčka.

„V tuto chvíli nechceme po dohodě s odborovými organizacemi řidičů ve veřejné dopravě a samotnými dopravci nic uspěchat a vyčkáme na situaci po Velikonocích, i když jsme původně plánovali rozvolnění opatření. Byť se v tuto chvíli může jevit, že se šíření nákazy zpomaluje a osobních ochranných prostředků je i mezi řidiči více, tak nechceme riskovat. Řidiči tak budou i nadále chránění tím, že nepřijdou do přímého kontaktu s cestujícími, kteří nebudou moci ani nadále nastupovat předními dveřmi,“ uvedl hejtman Martin Netolický, který o pokračování opatření hovořil nejen s odborovými organizacemi a dopravci, ale také ministrem vnitra a předsedou ústředního krizového štábu Janem Hamáčkem a náměstkem pro oblast dopravy Michalem Kortyšem. „S panem náměstkem jsme se domluvili, že budeme pokračovat ve stávajícím režimu opatření v dopravě a to prozatím včetně upravených jízdních řádů. Ty bychom vraceli do normálu, společně s dalším uvolňováním opatření vlády,“ sdělil hejtman Martin Netolický.

O pokračování platnosti opatření hejtmana z 18. března budou informováni jak dopravci samotní, tak i patřičné obecní úřady a cestující.

Informační SMS

21. 9. Matouš

Zítra: Darina

Informace z Místní knihovny