Stavění máje a pálení čarodějnic
Cyklistický výlet
Zápis dětí do MŠ Lukavice
Rozbor odpadu
Info k dopravní situaci květen 2024
Oslavy svátku sv.Floriána
Florián
Výběrové řízení města Králíky
Anketa nejkrásnější májka
soutěž mladých hasičů
Pozvánka na workshop - Zdraví v akci-tipy a doporučení v péči o dětské zuby - Žamberk
Pozvánka na MHF Letohrad 2024
Pozvánka na MHF Letohrad 2024

Úvod > Obec > Aktuality > Info k dopravní situaci květen 2024

Info k dopravní situaci květen 2024

2.5.2024

Probíhající oprava silnice si aktuálně vyžádala i opravu některých chodníků. Prosíme občany o zvýšenou opatrnost a trpělivost. Vím, že trpělivost už máme všichni dlouho a ještě do podzimu ji budeme potřebovat vrchovatě. Aktuálně je nutné opravit části chodníků kde se dělaly přípojky, kde jsou obruby, které by po nově položeném asfaltu nesplňovaly normu svou výškou atd. A tak už máme rozkopanou nejen silnici, ale i chodníky. To samozřejmě klade větší nároky na chodce. Většina rodičů dopravuje děti do školy autem, to je stále možno po "příčnici" a potom sjezdem dolů k obecnímu úřadu. Pro pěší je možno využít i cesty za zastávkou "u váhy" a kolem Truhlářství Dudek. Všechno to jsou trasy delší a i na nich je třeba dávat pozor, protože je využívají i vozidla rezidentů. Prosím rodiče, aby "proškolili" děti, jak se bezpečně dostat do školy. Moc náhradních možností nemáme, na druhou stranu jsou obce, kde ani chodník nemají a taky to zvládnou. Při KD budou naše požadavky směřovat k navýšení kapacit stavební firmy tam, kde to bude vzhledem k technologii stavby možné.

K autobusové dopravě mám k dispozici pouze předběžné informace. Stávající stav potrvá zhruba do půlky července, následovat budou svozy do Písečné s přestupem na Letohrad a Žamberk (do října?). To je následek souběhu se stavbou silnice v Letohradě. Přesné informace budou včas zveřejněny.

Děkuji za pochopení

I.Severová