Úvod > Obec > Aktuality > Informace k autobusové dopravě

Informace k autobusové dopravě

13.3.2020

V souvislosti s šířením koronaviru v České republice a uzavřením základních, středních a vyšších odborných škol  začínají některé kraje a dopravní podniky měst a obcí přecházet na prázdninový režim. Stejný systém nyní připravuje primárně v rámci autobusové dopravy také Pardubický kraj.

„Stejně jako některé další kraje a dopravní podniky měst a obcí přistupujeme primárně v autobusové dopravě ke změně jízdních řádů, kdy počínaje pátkem 13. března začne platit prázdninový režim. Je to způsobeno především uzavřením základních, středních a vyšších odborných škol,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Michal Kortyš s tím, že u železniční dopravy v současné době kraj neuvažuje o zavedení omezení provozu. Podle náměstka je důležité, aby byli cestující v této mimořádné době trpěliví. „Dopravci nejpozději do tohoto čtvrtka zašlou změněné jízdní řády do celostátního registru ke schválení. Informace o jízdních řádech budou k dispozici na veřejných portálech v řádech dnů. Jízdní řády budou také zaslány městům a obcím Pardubického kraje,“ doplnil Kortyš.