Stavění máje a pálení čarodějnic
Cyklistický výlet
Zápis dětí do MŠ Lukavice
Rozbor odpadu
Info k dopravní situaci květen 2024
Oslavy svátku sv.Floriána
Florián
Výběrové řízení města Králíky
Anketa nejkrásnější májka
soutěž mladých hasičů
Pozvánka na workshop - Zdraví v akci-tipy a doporučení v péči o dětské zuby - Žamberk
Pozvánka na MHF Letohrad 2024
Pozvánka na MHF Letohrad 2024

Úvod > Obec > Aktuality > Jízdy parních vlaků Pardubickým krajem

Jízdy parních vlaků Pardubickým krajem

1.7.2023
Datum ukončení:
2.9.2023

Také v letošním roce si Pardubický kraj ve spolupráci s Muzeem starých strojů a technologií připravil pro fanoušky železniční nostalgie pravidelné sobotní jízdy parních vlaků. První jízda se uskuteční již v sobotu 1. července, kdy se vlak vypraví na cestu z Dolní Lipky přes Českou Třebovou, Moravskou Třebovou až do Chornic. Jízdy se budou konat pravidelně každou sobotu až do 2. září.

"Stejně jako v předchozích letech máme pro fanoušky železniční nostalgie připravené pravidelné letní sobotní jízdy parních vlaků v našem kraji a to od 1. července do 2. září. První červencovou a první srpnovou sobotu kdy vyrazíme z Dolní Lipky přes Českou Třebovou, Moravskou Třebovou až do Chornic. Jedná se o trasu, kterou jsme poprvé vyzkoušeli v loňském roce, ale v letošním zajedeme až na chornické nádraží, což jistě fanoušci železniční nostalgie ocení," uvedl hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. „Novinkou je také spolupráce s Královéhradeckým krajem, kdy se 26. srpna vydáme z Dolní Lipky přes Letohrad a Žamberk až do Hradce Králové. Všechny ostatní sobotní termíny zařazujeme oblíbenou trasu z Dolní Lipky přes Ústí nad Orlicí až do Hanušovic v Olomouckém kraji. Zde jsme čekali na souhlasné stanovisko Správy železnic z hlediska omezení zátěže na vybraných úsecích trati,“ sdělil hejtman Martin Netolický s tím, že v tuto chvíli jsou finalizovány jízdní řády.

Jízdy pro Pardubický kraj zajišťuje Muzeum starých strojů a technologií v Žamberku. Podle jednatele muzea Michala Bednáře se pro letošní rok nebudou měnit přepravní podmínky. „Stejně jako v předchozím roce nebude nutné se k jízdě rezervovat. Kapacita vlaku je dostatečná, a proto mohou cestující přijít kdykoliv do jednotlivých stanic a využít vlak nejen jako zážitkovou cestu, ale i pro běžnou přepravu. Samozřejmostí je umožnění přepravy jízdních kol a vždy dobře vybavený jídelní vůz,“ řekl Bednář.

Všechny dostupné informace budou průběžně aktualizovány na internetových stránkách vlaky.pardubickykraj.cz

Trasy jízdy parních vlaků

1. července a 5. srpna