Úvod > Obec > Aktuality > Kompostéry - II. etapa

Kompostéry - II. etapa

6.5.2020

Kompostér v hodnotě 3.500 Kč zdarma do každého domu - II. etapa

Obec Lukavice dlouhodobě usiluje o zavedení kvalitního systému nakládání s komunálním odpadem, který by zaručoval ekonomickou i ekologickou únosnost jeho likvidace. Jelikož biologicky rozložitelný odpad tvoří významné procento (až 60 %) z celkového komunálního odpadu, který končí v popelnicích a následně na skládce, rozhodli jsme se opětovně maximálně podpořit systém DOMÁCÍHO KOMPOSTOVÁNÍ.

Rádi bychom každému, kdo projeví zájem, poskytli zcela ZDARMA kvalitní zahradní kompostér.

PROČ KOMPOSTOVAT BIOODPAD V ZAHRADNÍM KOMPOSTÉRU?

Biologický odpad, který je vhodný na domácí kompostování, tvoří největší část komunálního odpadu.

Každý, kdo má zahradu, jej může jednoduše svépomocí zpracovat.

BĚHEM PÁR MĚSÍCŮ ZÍSKÁTE KVALITNÍ KOMPOST – Rostlinné zbytky z přípravy jídel, zbytky z pěstování plodin na zahradě nebo na poli, větve, listí, posečená tráva atd. - to vše můžeme využít na výrobu kvalitního kompostu a znovu vrátit do půdy, jako přírodní hnojivo s výživnými látky a organickou hmotou.

ZAHRADNÍ KOPOSTÉR = ELEGANTNÍ DOPLNĚK VAŠI ZAHRADY – Již žádné shromažďování bioodpadu v rohu zahrady, ale efektivní a estetický způsob kompostování.

BIOODPAD V KOMPOSTÉRU NEZAPÁCHÁ – Hromada bioodpadu v rohu zahrady vydává charakteristický zápach způsobený tlením všech zbytků. To se vám v uzavřeném kompostéru nemůže stát.

ZPRACOVÁVEJTE ODPAD EKOLOGICKY i EKONOMICKY – Nejenže navracíte organické hnojivo zpět do půdy, ale také nemusíte za tato hnojiva platit.

Pro více informací, jak právně kompostovat navštivte: https://www.zemito.cz/blog/jak-spravne-kompostovat--co-patri-a-nepatri-do-komposteru/

Dodány budou kompostéry o objemu 800 litrů v termínu léto 2021.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………….

ZÁJEMCI O KOMPOSTÉR (KTEŘÍ HO JIŽ NEDOSTALI V PRVNÍ VLNĚ) MOHOU O JEHO DODÁNÍ POŽÁDAT  NA OBECNÍM ÚŘADĚ

DO 18. KVĚTNA 2020!

Stačí zavolat na tel.: 465 618 355 nebo poslat e-mail na oulukavice@orlicko.cz. Uveďte jméno a adresu. Žádat mohou i chalupáři nebo stavebníci ještě nedokončených RD.

Kompostér II.etapa.docx

3. 12. Svatoslav