Úvod > Obec > Aktuality > Nařízení hejtmana: Do obchodu, zdrav. zařízení, veř. dopravy, lékárny jedině s rouškou

18.3.2020

Nařízením hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického se počínaje středou 18. března od 18:00 zakazuje občanům vstupovat do obchodů, lékáren, zdravotnických zařízení, pošt, bank či do veřejných dopravních prostředků bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest. Nařízení platí do odvolání.

„Tímto nařízením reagujeme na stávající situaci a žádáme všechny spoluobčany o maximální respektování tohoto nařízení, které slouží jako ochrana nás všech. Je to pro nás všechny velká zkouška, ale pokud budeme ohleduplní a hlavně disciplinovaní, tak se podaří celou situaci zvládnout. Upřímně žádám, abychom se všemi doporučeními a pravidly řídili a chránili tak sebe a své okolí,“ uvedl hejtman Martin Netolický. „Zákaz vstupu bez roušky, respirátoru či jiné ochrany dýchacích cest se týká provozoven, jejichž provoz je povolen vládními usneseními i za nouzového stavu. Patří mezi ně zejména prodejny potravin, pohonných hmot a paliv, hygienických prostředků, lékárny, výdejny zdravotnických prostředků, prodejny tiskovin a tabákových výrobků. Dále s opatření týká také prostředků veřejné dopravy, sociálních a zdravotnických zařízení, školských zařízení a pošt na území celého našeho kraje,“ vyjmenoval hejtman Netolický.

Aktuální informace jsou k dispozici na internetových stránkách www.pardubickykraj.cz/koronavirus

Opatření hejtmana 3_2020.pdf

mimořádné opatření.jpgvstup pouze s rouškou.jpg

24. 2. Matěj