Vyhledat v textu

Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
29 30 31 1
Informace k přijímacímu řízení na SŠ v roce 2024
2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13
Záměr obce - výběrové řízení - pronájem restaurace U nádraží v Lichkově
14 15 16
44.Lukavský ples
17 18
19 20 21 22 23 24
Kavárnička ZŠ
25
26
Kotlíkové dotace pro nízkopříjmové domácnosti v Pardubickém kraji II
Lukavský občasník 1/2024
27 28 29 1 2 3
Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality > Pardubický kraj informuje o situaci ve zdravotnictví

Pardubický kraj informuje o situaci ve zdravotnictvíDatum konání:
6.12.2023

Dovolte nám, abychom Vás touto cestou informovali o aktuální situaci v krajském zdravotnictví, jelikož k Vám v těchto dnech putuje jistě velké množství informací o tom, jak bude zajištěna zdravotní péče v rámci pěti nemocnic Nemocnice Pardubického kraje od 1. prosince a dále od 1. ledna příštího roku s ohledem na debaty, které jsou vedeny na centrální úrovni mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR a lékaři.


My jsme bohužel nuceni řešit dopady rozhodnutí, které nebylo učiněné v Pardubickém kraji, a nikdo z nás jej neměl možnost ovlivnit. Stát byl při propsání evropské směrnice do našeho právního řádu opět papežštější než papež, což v kombinaci s dalšími faktory způsobuje aktuální situaci ve zdravotnictví, se kterou se musíme v našem regionu vyrovnat tak, aby nebyla omezena akutní péče o pacienty v kraji. Bohužel jsme nuceni odložit elektivní plánovanou péči a operativu, která v tuto chvíli odklad snese, i když nás to samozřejmě mrzí. Samozřejmě to nikoho z nás netěší a i nadále pevně věříme, že bude nalezena dohoda na centrální úrovni. My řešíme pouze to, co někdo jiný v Praze nadrobil.
Kromě hledání řešení, jak co nejlépe zajistit péči o naše občany, pracujeme také na tom, aby se informace o omezeních na jednotlivých odděleních dostala k občanům co nejrychleji, ve správné podobě a vždy aktuální. Všechny informace o fungování jednotlivých oddělení všech našich pěti nemocnic budeme na pravidelné bázi aktualizovat na internetových stránkách www.nempk.cz, kde bude zveřejněno jednoduché schéma o fungování každého z oddělení v jednotlivých lokalitách.

JUDr. Martin Netolický, Ph.D. – hejtman Pardubického kraje
Ing. Michaela Matoušková, MPA, MHA – náměstkyně hejtmana pro oblast zdravotnictví